Przebudowa domu na przedmieściach – 2021

Zadanie projektowe polegało na gruntownej transformacji parterowego domu z 2002 roku, zlokalizowanego na przedmieściach, w sąsiedztwie zwartej zabudowy jednorodzinnej. Był to obiekt o rozrzeźbionej formie i charakterystycznej postmodernistycznej elewacji bogato zdobionej łukami, gzymsami, luksferami i metaloplastyką. Dom, mimo wciąż dobrego stanu technicznego, przestał spełniać oczekiwania inwestorów i wymagał korekty stylistyczno-funkcjonalnej.

Głównymi założeniami projektu była rozbudowa o pawilon fitness, istotna zmiana formy oraz lepsze zintegrowanie domu z otaczającym go ogrodem. Salon został w całości przeszklony i połączony podcieniem z nowym skrzydłem siłowni, przez co od strony ogrodu bryła nabrała horyzontalności i przejrzystości. Wnętrze otworzyło się na zieleń i światło a obszerna, drewniana platforma stała się areną życia w ogrodzie. Od strony ulicy budynek w połączeniu z pełnym ogrodzeniem jawi się jako kompozycja nieprzeniknionych płaszczyzn ciemnych materiałów.

 

Lokalizacja: Wielkopolska / Powierzchnia: 222 m²

Crossfit Box – 2013

Lokalizacja: Chodzież

Dom JRv2 – 2017

Dom zrealizowany w Poznaniu na działce graniczącej bezpośrednio z Rezerwatem Żurawiniec, której plan był głównym determinantem układu funkcjonalnego. W celu ukrycia domu od strony siedliska i otwarcia go na zieleń rezerwatu, przestrzeń dzienna, kuchnia i sypialnia zostały umieszczone poniżej garażu, który jest łatwo dostępny z poziomu ulicy. Głównym materiałem konstrukcyjnym i wykończeniowymi jest beton połączony z drewnem dębowym i modrzewiowym. Dom zwieńczony jest zielonym dachem.

 

Lokalizacja: Poznań / Powierzchnia: 225 m²

wilcza for/rest – 2020

Zespół dwóch pensjonatów w Wilczej Porębie, dzielnicy Karpacza sąsiadującej z Karkonoskim Parkiem Narodowym. W budynkach mieści się siedem i osiem apartamentów z kuchniami, przestrzenią dzienną oraz osobnymi sypialniami. Pensjonaty pozbawione są tradycyjnej recepcji na rzecz systemu rezerwacji oraz wejścia opartego na obsłudze on-line. Koncept architektoniczny jest interpretacją historycznych drewnianych schronisk Karkonoskich: kamienny cokół, widoczna konstrukcja szachulcowa, deskowane szczyty budynku, dachy kryte drewnianym gontem. Dzięki pełnym przeszkleniom apartamenty oferują spektakularne widoki otaczających je gór.

 

Lokalizacja: Karpacz / Powierzchnia: 446 + 565 m²